kup Sky3DS+instrukcja kup R4iinstrukcja kup GW3DSinstrukcja
3DS / New 3DS do 11.2 3DS 10.3 / DSi1.4.5 / DSL 3DS / 2DS / New 3DS 4.1 - 9.2

wtorek, 26 sierpnia 2014

Homebrew Channel 8.1.0 jeszcze w tym tygodniu!

Co za tydzień dla szarej strefy Nintendo. Przecieki Smash Brosów, Gateway 3DS dostaje kolejną betę (testy zamknięte dla wybranych) ruszającą EmuNAND w wersji 8.1, a Smealum właśnie potwierdził na Twitterze, że w tym tygodniu będziemy mogli uruchomić aplikacje homebrew (i tylko homebrew, nie piractwo!) na każdym 3DSie, nie tylko 4.0-4.5.
 ...zaraz, Homebrew "Channel"? Czy to oznacza, że na 3DSa jest homebrew? Otóż tak, już odpowiadam na wszystkie Wasze pytania. Poza opcją odpalania kopii zapasowych (czyli innymi słowy ROMów) gier na 3DSa, Gateway 3DS ma opcję ruszania aplikacji Homebrew.

Scena tych aplikacji jest jeszcze młoda, ale mamy już parę działających programów..

Po pierwsze, Yeti3DS, grę homebrew napisaną przez Smealuma używającą podobnego układu sterowania do Kid Icarusa Uprising. Po drugie, emulator NESa (Pegazusa) uruchamiający już całkiem sporo gier! Po trzecie, najbardziej zaawansowany projekt na Nintendo 3DSa: emulator SNESa napisany przez StapleButtera, znanego także jako Mega-Mario na scenie hackowania Nintendo DS. Największą zaletą tego emulatora jest możliwość grania w gry ze SNESa w pełnym 3D, warstwy są rysowane z przodu i z tyłu, tworząc niesamowity efekt 3D...
Więcej informacji dotyczących aplikacji Homebrew możecie odnaleźć o tutaj.

Na pewno produkcję Homebrew przyspieszy też wydanie emulatora Nintendo 3DSa. Spokojnie, obsługuje tylko aplikacje Homebrew i znacznie przyspiesza twórcom przygotowywanie kolejnych aplikacji ;)

Z drugiej strony, możliwe że GBATemp rozpocznie drugą edycję Homebrew Bounty, wielkiego turnieju z nagrodami dla najlepszych aplikacji stworzonych przez pewien okres czasu na daną konsolę. Pierwsza edycja zakończyła się wielkim sukcesem, powstały perełki takie jak Fireworlds od Dirbaio (szczerze mówiąc to czemu to nie jest DSiWare, prezentuje jakość wyższą niż większość takowych aplikacji, a nie ma dostępu do trybu DSi ;)), Arsenal Smealuma czy Space Impakto Relminatora.

A teraz przejdźmy do natury technicznej tej aplikacji. "Kanał" wykorzystuje exploit nazwany SSSpwn, który działa na podobnej zasadzie do exploita wykorzystywanego przez Gateway 3DS, jednak kod nie dostaje dostępu do jądra, uniemożliwiając zmodyfikowanie systemu. Exploit w pełnej okazałości możecie zobaczyć tutaj.


Exploit, odkryty już 5 miesięcy temu, dalej nie został załatany i działa w najnowszej wersji 3DSa.

Prawdopodobnie pierwsza wersja kanału będzie miała prosty interfejs, bazowany na propozycji Fluto z GBATemp.


A tak interfejs wyglądał w akcji 7 dni temu:

"Kanał" będzie miał dostęp do 100% możliwości graficznych 3DSa, co w dalszym planie może oznaczać Homebrew wyglądające naprawdę fantastycznie i jeszcze ładniej niż Kid Icarus Uprising czy Mario Kart 7.

...i 3DS jest w stanie uciągnąć emulator GBA, jednak dopóki jakiś deweloper się za niego nie zabierze, nie będziemy mieli profitów ;)

Aby odpalić Homebrew "Channel", wymagana będzie jedna gra. Gra ta dostępna jest zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i w eShopie i jest "dość tania"

 Jednak aż do premiery kanału nie dowiemy się jaka, by nie została usunięta z eShopu przed czasem i by każdy mógł ją sobie kupić.

No i najważniejsza informacja z dzisiaj z czwartej rano (Smea jest Francuzem, zawalił niepierwszą nockę przygotowując dla nas swoje dzieło życia!):
 
Kawał dobrej roboty pisząc ten tekst wykonał szymbar15

2 komentarze:

  1. Czyli, że Gateway będzie działał na softach nowszych od 4, ale tylko z homebrew bez uruchamiania gier?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. SSSpwnw odróżnieniu od Gastewaya nie obsługuje romów z grami a jedynie homebrew. Do zainstalowania i używania tego exploita nie potrzeby będzie GW3DS. Jeżeli jednak chcesz romy 3ds i homebrew to GW jest niezastąpiony.

      Usuń