kup Sky3DS+instrukcja kup R4iinstrukcja kup GW3DSinstrukcja
3DS / New 3DS do 11.2 3DS 10.3 / DSi1.4.5 / DSL 3DS / 2DS / New 3DS 4.1 - 9.2

poniedziałek, 13 stycznia 2014

Od kilku dni krążyła informacja o łatce umożliwiającej uruchamianie oryginalnych gier z innych regionów niż 3DS domyślnie akceptuje. Nieautoryzowana przez producenta kart Gateway 3DS modyfikacja pliku której autorem jest Normmatt, okazała się mieć wady i może powodować nieodwracalne uszkodzenie pamięci konsoli.
Z tego powodu nie podam Wam linków a niniejszy post potraktujcie jako przestrogę przed używaniem niesprawdzonego oprogramowania.
Z pomysłów i rozwiązań oprogramowania GW3DS korzystają producenci innych kart więc powyższe dotyczy wszystkich produktów omijających zabezpieczenia konsoli.

7 komentarzy:

 1. Czy na karcie R4i SDHC Dual-Core RTS możliwe jest granie w ściągnięte romy na 3DS XL czy tylko te z DS?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zalecam ostrożność bo nie tylko bricki są na klonach jak się okazuje też na "oryginalnym" http://gbatemp.net/threads/add-1-to-the-3ds-death-count-shall-we.360869/ winna jest ostatnia beta, gdzie w launcher.dat osadzony jest "bricker code". Ludzie z gbatemp zalecają downgrade do starszej wersji. Zastanawiające jest również to, czy w przypadku bricku na oryginale Gateway pokryje koszty wysyłki do Chin - tanie to nie jest!. Za unbrock z klona chcą brać 100$ + koszty wysyłki .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o czym ja wyżej napisałem LOL.
   Unbrick jest możliwy o ile posiadasz Backup NAND.

   Usuń
 3. Dla mnie to jakieś bzdury tępaka, który nie miał pojęcia co w ogóle robi (sam zresztą stwierdził że 3DS prawie nie używa. Prawie nie używa, a chciał sobie sprawdzić najdroższą nagrywarkę na rynku i to jak zareaguje ekipa na wieść o zepsutym 3DS na ich sofcie? Coś tu nie halo wg mnie), albo koleś chciał po prostu wysępić rekompensatę za jakiegoś 3DS XL z BSOD, który mu gdzieś zalegał. Kupił Gateway i powiedział, że po instalacji mu się zepsuło. Wg mnie ekipa zanim wypuszcza jakiś soft mieli go w każdą możliwą stronę i popełnia wszystkie błędy jakie można popełnić podczas instalacji... chociaż nie wiem jakie można popełnić (no może próba instalacji na migającej czerwonej diodzie baterii?).
  Instalowałem Gatewaye na 3 konsolach i tak jak on miałem w pewnym momencie (po aktualizacji kopii do 7.1) czarny ekran... sęk w tym, że po aktualizacji konsola nawet na oryginale dość długo się włącza, więc na kopii na SD ten czas jeszcze się wydłuża zanim konsola przerobi to co ma przerobić. Może kolesiowi się nie chciało poczekać 2 minut, tylko walił po 10s power jak kretyn. Ja nie miałem żadnych problemów z instalacją ostatniej bety. Wszystko śmigało tak jak powinno.
  Co do innych nagrywarek klonów 3DS Link i R4i Gold super hiper deluxe shit - tak się zastanawiam po co w ogóle oferować sprzedaż podrobionego gówna bez wsparcia w przyszłości? Tylko ty eggsample oferujesz te śmieci. Nie lepiej napisać do kolesi z Gateway i powiedzieć, że będziesz dystrybutorem na Polskę (olejesz jednocześnie oferowanie podróbek), ale muszą zmniejszyć ci cenę? Wydaje mi się, że prowizję miałbyś znacznie większą nawet niż na tych podróbach. Myślę, że większość zainteresowanych porządną nagrywarką do romów 3DS jest skłonna dołożyć do oryginału. To taka sama sytuacja jak z DSTWO. DSTWO działa od premiery i są aktualizacje. Syfiaste podróby w stylu R4i zmieniać trzeba co pół roku/rok, bo w końcu nowa edycja wprowadza "ogromne zmiany" - tak jak kilka cyferek w oprogramowaniu uniemożliwiające aktualizację starych wypustów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałeś cały wątek? Gateway przeprosił go i powiedział, że pokryje koszty transportu i naprawy. Kartę dostał od nich do testów i twierdzą, że to wina karty testowej...

   Usuń