kup Sky3DS+instrukcja kup R4iinstrukcja kup GW3DSinstrukcja
3DS / New 3DS do 11.2 3DS 10.3 / DSi1.4.5 / DSL 3DS / 2DS / New 3DS 4.1 - 9.2

czwartek, 22 grudnia 2011

! NOWOŚĆ ! R4i SaveDongle - opis, instrukcje, pliki

R4i Save Dongle to urządzenie, które pozwala na ściąganie plików ze stanem gry z oryginalnych kartridżów Nintendo DS, DSi, 3DS i zapis tych plików na dysku. Po za odczytywaniem sav'ów jest oczywiście możliwość nadpisania (zastąpienia) pliku na kartridżu, dzięki temu można wymieniać się stanem gry ze znajomym, zrobić kopię bezpieczeństwa, cheatowanie w grze przez zmodyfikowany plik i kto wie co jeszcze wymyślą zdolni programiści.

Biorąc do ręki kształtem przypominające mydło urządzenie mamy do czynienia z solidnym produktem.
SaveDongle jest wykonany z twardego, przyjemnego w dotyku a zarazem trwałego plastiku i mimo że jest made in china to jego jakość nie budzi zastrzeżeń. Wtyczka USB ma złotawy kolor co dodatkowo podnosi walory estetyczne.

To urządzenie szczególnie zainteresuje posiadaczy gier 3DS, których wydawcą są firmy Capcom i Namco. Ich produkty nie pozwalają na reset stanu gry z poziomu konsoli a do tych gier należą między innymi Resident Evil, Pac-Man i Galaga Dimensions. Posiadając czysty save, oryginalną grę i R4iSaveDongle można zastąpić stary plik. Jest to szczególnie przydatne gdy kupujemy używaną grę bądź chcemy grę pożyczyć bądź sprzedać.

Zapraszam do zadawania pytań, komentowania i zakupu.

Koleją ciekawostką jest to że savy NDS są kompatybilne z "nagrywarkami" acekard, r4, itp. Można więc save z acekarda przegrać na oryginalną grę lub odwrotnie.
Osobiście wykorzystałem to urządzenie z programem Korg DS-10+ co w końcu pozwoliło mi na zrobienie porządku w mojej muzyce i zapisaniu instrumentów z oryginalnego kartridża na dysk.

SaveDongle podłączany przez port USB, do poprawnego działania wymaga komputera z systemem Windows. Sterowniki i menadżer plików są zgodne z Windows XP, Vista, 7 oraz starszymi 95, 98 ,ME, 2000.

Instalacja
Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia należy zainstalować niezbędne oprogramowanie, które jest w pełni kompatybilne zarówno z systemami Windows w wersjach 32 jak i 64bit.

1. Pobierz sterownik driver.rar wersja 1.5 (ze strony producenta / 4shared / Hotfile)
paczka zawiera:
Platforma .NET Framework - dotNetFx40_Full_x86_x64.exe
Sterownik dla urządzenia - vcredist_x86.exe
Po pobraniu pliku driver.rar należy go rozpakować. Następnie można przystąpić do zainstalowania obu plików.

2. Pobierz menadżer plików .sav  (ze strony producenta / 4shared / Hotfile)
Plik R4iSaveDonglev1.5.rar należy rozpakować po czym możemy uruchomić menażer plików R4i SaveDongle V1.5.exe
Program nie wymaga instalacji.

Uruchomienie
Po włożeniu gry do SaveDongla można uruchomić menadżer plików R4i SaveDongle V1.5.exe
Pojawi się okno, w którym widoczne są informacje o wielkości pliku save, rodzaju podłączonej gry (NDS, 3DS) i wersji Firmware dongla (1.3).

Urządzenie informuje o gotowości do pracy migającą diodą LED.

Teraz możliwe jest przegranie pliku
z koputera na kartridż  PC > CARD 
lub
z kartridża na dysk komputera  CARD > PC 

Po wybraniu odpowiedniej opcji należy wybrać gdzie ma zastać zapisany plik z gry (np. pulpit), bądź wybrać z dysku plik .sav, który ma być przegrany na kartridż z grą.

Po wybraniu pliku .sav do zapisania na kartridż lub wpisaniu nazwy pliku do zapisania na dysku należy zatwierdzić odpowiednio Otwórz lub Zapisz.


Niezależnie od wybranej opcji pojawi się okno z paskiem postępu a następnie informacja o zakończeniu zapisu pliku na dysk/grę.

Czas potrzebny na odczyt lub zapis pliku zależy od wielkości pliku sav.
np.: Quantum of Solace - 1 sekunda
GTA Chinatown Wars - 5 s.
Korg DS10+ - 10s.
Mario 3D Land - 15s.
Tekken 3D -15s.
The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D - 15 s.
Mario Kart 7 - 15 s.
Driver Renegade 3D - 15 s.

Po zakończonym przegrywaniu pliku można wyłączyć program. Kiedy dioda LED na urządzeniu przestanie migać można odłączyć SaveDongle od portu USB i wyjąc grę.

Portal Games-Engine.com , który do tej pory udostępniał romy i informacje ze świata gier teraz pozwala na wymianę sav'ów.

Zapraszam do zadawania pytań, komentowania i zakupu.